רישיון נהיגה בקפריסין

רישיון נהיגה בקפריסין

למרות שהתחבורה הציבורית בפאפוס נוחה וזולה, רבים מהמטיילים מעדיפים לשכור רכב פרטי המאפשר להם גמישות ועצמאות רבה יותר והגעה ליעדים פחות נגישים כמו נמל לאצ'י והרי הטרודוס.

אך מהן בעצם הדרישות לגבי רישיון נהיגה בקפריסין?

ובכן, לפי משרד התחבורה הישראלי, כל אדם בעל רישיון נהיגה ישראלי שרוצה לנהוג במדינה זרה חייב להחזיק ברישיון נהיגה בינלאומי יחד עם הרישיון הקבוע שלו.

עם זאת, נתקלנו במספר אנשים הטוענים כי חלק מחברות השכרת הרכב באי אינן דורשות רישיון נהיגה בינלאומי וכי רישיון הנהיגה הישראלי הרגיל מספיק בהחלט. מבולבלים? גם אנחנו.

באופן אישי, ובמיוחד לאור העלות הנמוכה, אנו ממליצים לא לוותר על הוצאת רישיון בינלאומי, ולו רק למקרה שתתבקשו להציג אותו, בין אם על ידי חברת השכרת הרכב או הרשויות המקומיות.

הנפקת רישיון נהיגה בינלאומי

על מנת להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי, ניתן לבקר באחת מתחנות השירות של פמי פרימיום ואיסתא, שהן בעיקרן חנויות אופטיקה. יש להגיע עם תעודה מזהה ורישיון הנהיגה שלכם ולשלם אגרה זעומה של 8 ש"ח (או 6 ש"ח באילת).

את הרישיון הבינלאומי, שהוא למעשה ספר קטן המכיל את הפרטים האישיים שלכם, תקבלו במקום.

הרישיון תקף ל-3 שנים (או עד פקיעת תוקף רישיון הנהיגה הקבוע) וניתן להשתמש בו בכל המדינות החתומות על אמנת וינה או ז'נבה בנושא תעבורה בדרכים, ביניהן קפריסין.

על אף שבעבר היה ניתן להנפיק רישיון זה גם בדלפקי הדואר בנתב"ג, כיום שירות זה אינו זמין יותר.

עם זאת, ישנם מספר דברים שצריך להיות מודעים אליהם:

  • נהג חדש הזקוק למלווה אינו יכול להוציא רישיון נהיגה בינלאומי
  • לא ניתן להשתמש ברישיון נהיגה זמני לצורך קבלת רישיון נהיגה בינלאומי
  • הרישיון הקבוע שלכם חייב להיות מוצמד לרישיון הבינלאומי בכל עת
  • הרישיון מקנה עבורכם את הזכות לנהוג במדינות זרות בהתאם לדרגות רישיון הנהיגה שלכם

רישיון נהיגה מקומי

כמובן שאם אתם מתגוררים בקפריסין או מתכננים לשהות בה לפרק זמן ממושך, תצטרכו להצטייד ברישיון נהיגה קפריסאי במקום.

נכון להיום, לא ניתן להמיר רישיון נהיגה ישראלי לקפריסאי ויש לעבור תהליך קבלת רישיון נהיגה מחדש הכולל מבחן תיאוריה מילולי קצר (ביוונית או באנגלית) ומבחן מעשי של כחצי שעה המורכב מנסיעה בכבישים המקומיים ותמרוני חניה.

במציאות, ישראלים רבים הגרים בקפריסין בוחרים להשתמש ברישיון הנהיגה הבינלאומי שלהם. עם זאת, חשוב לציין כי ייתכן והדבר אינו מקובל מבחינה משפטית ועלול להסתיים בקנסות או תוצאות משפטיות אחרות.

למידע נוסף על המסמכים והדרישות הדרושים לקבלת רישיון נהיגה מקומי, יש לפנות ל-Department of Road Transport או לבקר באתר האינטרנט שלהם.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם אחרים!

כל הזכויות שמורות © פאפוס פורטל 2024