טירת פאפוס

טירת פאפוס

טירת פאפוס, הממוקמת בקצה הטיילת, נחשבת לאחד מאתרי התיירות המפורסמים ביותר בעיר.

האתר פתוח למבקרים כל השנה (למעט חגים ציבוריים) עם דמי כניסה מינימליים המשמשים לתיחזוק ושימור המבנה. כמו כן, יש לציין כי קומת הקרקע נגישה לעגלות וכיסאות גלגלים, אך לא הגג.

ובנימה אישית, הטירה לא גדולה במיוחד וחלק יגידו שהיא מעט משעממת. בנוסף, מלבד כמה חדרים נעולים, לא תמצאו בה חפצים או מיצגים מיוחדים.

מצד שני, חובבי היסטוריה ונופים יפים יעריכו את העתיקות ונקודת התצפית בקומה העליונה, ממנה ניתן לראות את כל נמל פאפוס ולצלם תמונות מדהימות.

ההיסטוריה של טירת פאפוס

טירת פאפוס, שהייתה במקור מבצר מהתקופה הביזנטית (ימי הביניים), נבנתה בכדי להגן על נמל פאפוס ולהשקיף על כלי השייט המגיעים לאזור. אך בשנת 1222, עקב רעידת אדמה, המבצר נהרס.

באמצע המאה ה-13, השליטים הצרפתים בנו מבצר חדש הכולל שני מגדלים, שעברו כמה שינויים לאחר שהגנואים (שמקורם באיטליה) כבשו את פאפוס בשנת 1373.

במאה ה-15, נהרס אחד המגדלים של טירת פאפוס עקב רעידת אדמה ובשנת 1570, בעקבות החשש שהעות'מאנים יכבשו את הטירה, השליטים הוניציאנים (גם הם מאיטליה) הרסו גם את המגדל השני.

במאה ה-16, העות'מאנים אכן כבשו את האזור כולו ולמעשה המבנה של טירת פאפוס העומד כיום הוא בעצם שיחזור של המגדל המערבי והחפיר מסביב.

העות'מאנים השתמשו בקומות התחתונות במצודה כבית כלא ובקומה העליונה העמידו 12 תותחים להגנה על הנמל.

לאחר שבשנת 1878 העות'מאנים העבירו את השליטה לבריטים, הטירה שימשה כמחסן מלח, עד שהוגדרה כאתר היסטורי מאוחר יותר.

אירועים בטירת פאפוס

כיום, טירת פאפוס משמשת כאטרקציה תיירותית ולאורך השנה מתקיימים בה אירועים ומיצגי אומנות שונים כמו:

  • פסטיבל אפרודיטה – פסטיבל שנתי זה, המתקיים בדרך כלל בין סוף אוגוסט לתחילת ספטמבר, מארח הופעות אופרה בחצר הפתוחה של הטירה והוא אחד האירועים התרבותיים הבולטים בפאפוס.
  • תערוכת מכוניות קלאסיות – האירוע הזה, שמתקיים פעם בשנה מחוץ לטירה, מאורגן על ידי Paphos Classic Vehicle Club והכניסה אליו חופשית, בין אם אתם אספנים, אוהבי רכבים או סתם תיירים סקרנים.

כרטיסים לטירת פאפוס

הכניסה לטירה עומדת על תשלום סמלי של כ-2.5 אירו, כשילדים עד גיל 12 יכולים להיכנס בחינם (בליווי מבוגר). אגב, הכרטיס הוא יומי וניתן לצאת ולחזור כמה שרוצים במהלך היום.

עם זאת, שימו לב כי אפשר לרכוש את הכרטיסים רק במקום עצמו.

סיורים לטירת פאפוס

על אף שלא קיים סיור רשמי, ישנם מספר טיולי סגווי מודרכים הכוללים עצירה בטירה ונסיעה סביב הפארק הארכיאולוגי ואתרים נוספים.

איך להגיע לטירת פאפוס

אוטובוס

כדי להגיע לטירת פאפוס מהעיר העתיקה, יש לעלות על קו 610 מתחנת קרוולה העוצר בתחנה המרכזית בנמל. משכונת יוניברסל, עלו על קו 603 לכיוון התחנה המרכזית ברחוב קברי המלכים ומשם החליפו לקו 611 לנמל.

לחלופין, מכלורקה או קורל ביי, קחו את קו 615 לתחנת קברי המלכים והחליפו לקו 611 או סעו ישירות בקו 611 מירוסקיפו.

מונית

מונית לטירת פאפוס מתוך העיר תעלה כ-10-12 אירו, בעוד שנסיעה מהכפרים מסביב (כמו ירוסקיפו וכלורקה) תעלה בין 12-15 אירו.

רכב

למגיעים עם רכב, ישנה חניה חינם בתוך הנמל. לנוחיותכם, הוספנו את מיקום הטירה למטה.

פרטים נוספים

כתובת

שעות פתיחה
16 לאפריל עד 15 לספטמבר: 08:30-19:30
16 לספטמבר עד 15 לאפריל: 08:30-17:00

אתר אינטרנט

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם אחרים!

כל הזכויות שמורות © פאפוס פורטל 2024