שקע חשמל בקפריסין

שקע חשמל בקפריסין

כשמדובר בנסיעה למדינה אחרת, אחד ההיבטים שלעיתים לא שמים לב אליהם עד הרגע האחרון הוא ההבדל בשקעי החשמל. זה אולי נראה כמו פרט קטן, אבל שקע לא תואם יכול להשפיע באופן משמעותי על הטיול שלכם, במיוחד אם אתם מסתמכים על מכשירים ניידים שונים.

אך האם יש הבדל בין שקע חשמל בקפריסין לשקע חשמל בישראל?

אכן יש. בעוד שישראל משתמשת בשקע חשמל מסוג H עם שניים או שלושה פינים עגולים, בקפריסין משתמשים בשקע חשמל בריטי מסוג G עם שלושה פינים מלבניים.

המשמעות היא שהתקעים הישראלים שלכם לא יכנסו לשקעים קפריסאים ללא שימוש במתאם.

עוד חשוב לדעת כי המתח רשת החשמל בישראל ובקפריסין כמעט זהה. כל עוד המכשירים החשמליים שלכם עובדים בין 220-240V, תוכלו להשתמש בהם בקפריסין ללא כל בעיה.

אז אמנם תצטרכו מתאם כדי לחבר פיזית את התקע הישראלי שלכם לשקע הקפריסאי, אבל לא תצטרכו ממיר מתח.

איפה מוצאים מתאמי חשמל בפאפוס?

ראשית, יש להכיר את ההבדלים בין המתאמים:

  • המתאם "הפשוט" מגיע עם כניסה ל-2 פינים בלבד ולכן אינו מתאים למכשירים הדורשים פין הארקה. מתאם זה רלוונטי לרוב המטענים של הטלפונים, המחשבים והטאבלטים המודרניים.
  • ישנו מתאם נוסף, אם כי פחות נפוץ בחנויות המקומיות, המתאים גם למכשירים בעלי 3 פינים.
  • המתאם האוניברסלי ניתן לשימוש במספר מדינות עם שקעי חשמל שונים ומתאים לכל סוגי התקעים הקיימים.

כך נראה המתאם הפשוט:

כך נראה מתאם 3 פינים:

וכך נראה המתאם האוניברסלי:

אחרי שנחתתם בפאפוס, אפשרות אחת היא לחפש מתאמי חשמל בקיוסקים או הסופרמרקטים הקרובים אליכם. מקומות אלו נושאים לרוב מגוון מתאמים שיכולים להמיר תקע ישראלי לשקע קפריסאי. המתאם הפשוט יעלה לכם בסביבות 2.5 אירו ואילו האוניברסלי יעלה בסביבות 6 אירו.

מקום נוח נוסף למצוא בו מתאמי חשמל פשוטים הוא בחנות ג'מבו (Jumbo) הנמצאת בקניון שדרת המלכים (Kings Avenue Mall).

אם אתם מעדיפים לקנות באינטרנט ויש לכם זמן לחכות למשלוח, תוכלו למצוא מתאמי חשמל שונים באתר AliExpress. המתאמים הפשוטים בו יעלו קצת פחות מ-4 שקל בעוד שמתאם אוניברסלי יעלה כ-14 שקל.

יש לציין שברוב המלונות בפאפוס יסכימו להשאיל לכם מתאם חשמל אחד או יותר, לעיתים תמורת פיקדון קטן. עם זאת, תמיד כדאי לבדוק עם המלון מראש כדי לוודא שהם מספקים את השירות הזה.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם אחרים!

כל הזכויות שמורות © פאפוס פורטל 2023