תחבורה ציבורית בפאפוס

תחבורה ציבורית בפאפוס

בפאפוס, בניגוד להרבה ערים אחרות באירופה, לא תמצאו רכבות, טראמים או מוניות שירות וההתניידות בתחבורה הציבורית בכל האי מבוססת על אוטובוסים בלבד.

החברה האחראית על תחבורה ציבורית בפאפוס, אגב, נקראת OSYPA וניתן לזהות אותה לפי האוטובוסים הכחולים שלה.

במידה והחלטתם שלא להשכיר רכב, בין אם כי החלטתם שזה יקר עבורכם או שאתם פשוט חוששים מנהיגה בצד שמאל, אוטובוסים הם כלל הנראה הדרך הבאה הטובה ביותר לחוות את קפריסין.

האם התחבורה הציבורית בפאפוס טובה?

בסך הכל, התחבורה הציבורית בפאפוס נוחה וזולה וכוללת קווים המגיעים כמעט לכל מקום שכדאי להגיע אליו. בנוסף לכך, ישנם מספר אוטובוסים המגיעים גם לכפרים שונים במחוז פאפוס.

יש לציין שחלק מהאוטובוסים, חדישים ככל שיהיו, אינם מתוחזקים ברמה גבוהה, לכן אל תתפלאו אם דלת האוטובוס תחליט להיתקע או שהאוטובוס ירעד קצת תוך כדי נסיעה.

עם זאת, בהחלט ניתן להתנהל בתוך העיר ומחוצה לה בתחבורה ציבורית וזה בטח משתלם כלכלית יותר ממוניות.

במידה ואתם מעוניינים להגיע למקומות כמו קניון שדרת המלכים, העיר העתיקה, הטיילת, קורל ביי, פארק המים או הלונה פארק, תוכלו לעשות זאת בקלות שכן רוב הקווים מגיעים בתדירות גבוהה יחסית לתחנות השונות ברחבי העיר.

כמובן, ניתן גם להגיע למקומות מרוחקים יותר, אך תצטרכו להתעדכן בזמני הנסיעה הספציפיים מאחר וקווים אלו לא יוצאים באותה התדירות (צפו למטה בכל הקווים החשובים והיכן הם עוצרים).

קווים עיקריים במחוז פאפוס

קו 612 (שדה התעופה של פאפוס – התחנה המרכזית בנמל)

עובר כל 70 דקות לערך.

תחנות עצירה: כפר תימי, טברנת קוסטס, סופרמרקט פאפאנטוניו, פארק המים אפרודיטה, מלון פייטון ביץ' (גם התחנה של הלונה פארק, מלון אסימינה ומלון אקווה מר), מלון לאונרדו סייפריה ביי (גם התחנה של מלון לאונרדו סייפריה מאריס, מלון אייבי מר, מלון אליאתון, מלון אתנה ביץ' ומלון אתנה רויאל ביץ'), מלון ורוניקה (גם התחנה של מלון אולימפיק לגון), מלון אמפורה, מלון אלכסנדר הגדול (גם התחנה של מלון אמאבי), מלון אלמירה (גם התחנה של בית חב"ד פאפוס), מלון אנאבל (גם התחנה של סטארבאקס ומלון דיוניסוס), מסעדת סבא הכשרה והתחנה המרכזית בנמל.

*כל תחנות האוטובוס של המלונות לכיוון הנמל נמצאות בצד של המלונות, מלבד מלון אליאתון. בחזרה מהנמל לשדה התעופה, התחנות נמצאות מעבר לכביש (מלבד מלון אליאתון).

לזמני היציאה העדכניים של הקו, יש ללחוץ כאן.

קו 611 (התחנה המרכזית בנמל – פארק המים אפרודיטה)

עובר כל 10-15 דקות לערך.

תחנות עצירה: מלון אנאבל, מלון אלמירה (גם התחנה של בית חב"ד), מלון אלכסנדר הגדול, מלון אמאבי (גם התחנה גם של מלון אמפורה), מלון ורוניקה, מלון לואיס אימפריאל ביץ' (גם התחנה של מלון אולימפיק לגון ומלון אתנה רויאל), מלון לואיס לדרה ביץ' (גם התחנה של מלון אתנה ביץ'), מלון אליאתון (גם התחנה של מלון לאונרדו סייפריה מאריס, מלון לאונרדו סייפריה ביי ומלון אייבי מר), מלון פייטון ביץ' (גם התחנה של הלונה פארק) ופארק המים אפרודיטה.

*כל תחנות האוטובוס של המלונות לכיוון פארק המים נמצאות מעבר לכביש, מלבד מלון אליאתון. בחזרה מפארק המים, התחנות נמצאות בצד של המלונות (מלבד מלון אליאתון).

לזמני היציאה העדכניים של הקו, יש ללחוץ כאן.

קו 615 (התחנה המרכזית בנמל – קורל ביי)

עובר כל 10-15 דקות לערך.

תחנות עצירה: המלון הרומאי (גם התחנה של קניון שדרת המלכים), מלון דאונטאון פארק, מלון פרינססה ורה, מסעדת פאט מאמא (הליכה קצרה למלון אליסיום, מלון קפלוס ביץ' ומלון קיסוס), מלון אבלידה, מלון ונוס ביץ' (גם התחנה של מלון הלגונה הכחולה), מלון קינג אבלטון, מלון לאונרדו לאורה ספלאש ריזורט, מלון אטלנטיקה, בית חב"ד קורל ביי ומלון קורל ביץ' ריזורט.

לזמני היציאה העדכניים הקו, יש ללחוץ כאן.

קו 631 (התחנה המרכזית בנמל – סלע אפרודיטה)

עובר כל 70-90 דקות בזמנים משתנים (יש לבדוק זמני יציאה וחזרה לפני הנסיעה).

תחנות עצירה: מלון אנאבל, מלון אלמירה (גם התחנה של בית חב"ד), מלון אלכסנדר הגדול, מלון אמאבי (גם התחנה גם של מלון אמפורה), מלון ורוניקה, מלון לואיס אימפריאל ביץ' (גם התחנה של מלון אולימפיק לגון ומלון אתנה רויאל), מלון לואיס לדרה ביץ' (גם התחנה של מלון אתנה ביץ'), מלון אליאתון (גם התחנה של מלון לאונרדו סייפריה מאריס, מלון לאונרדו סייפריה ביי ומלון אייבי מר), מלון פייטון ביץ' (גם התחנה של הלונה פארק), פארק המים אפרודיטה, סופרמרקט פאפאנטוניו, טברנת קוסטס, שוק ירקות ופירות (כפר תימי), מנדריה, קוקליה, מגרש גולף אפרודיטה, אפרודיטה הילס וסלע אפרודיטה.

*כל תחנות האוטובוס של המלונות לכיוון סלע אפרודיטה נמצאות מעבר לכביש, מלבד מלון אליאתון. בחזרה מסלע אפרודיטה, התחנות נמצאות בצד של המלונות (מלבד מלון אליאתון).

לזמני היציאה העדכניים של הקו, יש ללחוץ כאן.

תחבורה ציבורית לנמל לאצ'י (הלגונה הכחולה)

בעוד שניתן להגיע ללגונה הכחולה בתחבורה ציבורית, קחו בחשבון שנסיעה זו כרוכה בהחלפת 2-4 אוטובוסים, תלוי באיזה חלק של העיר אתם נמצאים.

הגעה ללגונה הכחולה מנמל פאפוס: 610 > 645 > 622

קו 610 יוצא כל 15-20 דקות מתחנת נמל פאפוס ישירות לתחנה המרכזית בעיר העתיקה (Karavella Station), שם תצטרכו לרדת במעלית לתחנה המרכזית עצמה. לחלופין, ניתן לעלות על קו 618, אם כי קו 610 עובר בתדירות גבוהה יותר.

לאחר מכן, תצטרכו לעלות על קו 645 בעיר העתיקה כדי להגיע ליישוב פוליס ומשם להחליף לקו 622 לנמל לאצ'י.

הגעה ללגונה הכחולה משכונת יוניברסל: (B)622 > 645 > 603

יש לעלות על קו (B)603 המגיע לתחנה המרכזית בעיר העתיקה (שימו לב כי קו זה לא עוצר בתחנה המרכזית עצמה אלא במרחק הליכה של כ-7 דקות הליכה ממנה ותצטרכו להגיע לשם בעצמכם).

לחלופין, תוכלו לקחת את קו 603 לנמל פאפוס ומשם לעלות על קו 610 או 618 לעיר העתיקה. לאחר מכן, תצטרכו לעלות על קו 645 ליישוב פוליס ומשם להחליף לקו 622 לנמל לאצ'י.

הגעה ללגונה הכחולה מאיזור קברי המלכים: 615 > 610 > 645 > 622

יש לעלות על קו 615 המגיע לנמל פאפוס ומשם על קו 610 או 618 לעיר העתיקה. לאחר מכן, תצטרכו לעלות על קו 645 ליישוב פוליס ומשם להחליף לקו 622 לנמל לאצ'י.

תעריפי נסיעה

להלן תעריפי הנסיעה בתוך מחוז פאפוס:

נסיעה בודדת (יום)נסיעה בודדת (לילה*)כרטיס נסיעה יומיכרטיס נסיעה שבועי
מבוגר1.5 אירו2.5 אירו5 אירו20 אירו
ילדים בגילאי 6-120.75 אירו1.25 אירו2.5 אירו10 אירו
ילדים מתחת לגיל 6חינםחינםחינםחינם
*החל משעה 21:00

את המחירון המעודכן תוכלו למצוא כאן.

שירות לקוחות ומודיעין

טלפון
357-26934252+

כתובת דוא"ל
info@pafosbuses.com

אתר אינטרנט
https://www.pafosbuses.com

אוטובוסים בינעירוניים

החברה המפעילה את קווי האוטובוסים הבינעירוניים נקראת Intercity Buses. כל הקווים ללא יוצא מן הכלל יוצאים מהתחנה המרכזית בעיר העתיקה וניתן להגיע איתם ללימסול, ללרנקה, לאיה נאפה ואפילו עד לבירה ניקוסיה!

זמני אוטובוסים ותחנות עצירה מפאפוס ללימסול

זמני אוטובוסים ותחנות עצירה מפאפוס ללרנקה

זמני אוטובוסים ותחנות עצירה מפאפוס לאיה נאפה ופמגוסטה

זמני אוטובוסים ותחנות עצירה מפאפוס לניקוסיה

תעריפי נסיעה

להלן תעריפי הנסיעה מפאפוס לשאר המחוזות והערים בקפריסין:

כרטיס יחיד (מבוגר)כרטיס יומי (מבוגר)כרטיס יחיד
(6-12)
כרטיס יומי
(6-12)
מתחת לגיל 6
פאפוס-לימסול4 אירו7 אירו2 אירו3.5 אירוחינם
פאפוס-לרנקה7 אירו13 אירו3.5 אירו6.5 אירוחינם
פאפוס-איה נאפה ופמגוסטה9 אירו17 אירו*4.5 אירו8.5 אירוחינם
פאפוס-ניקוסיה7 אירו13 אירו3.5 אירו6.5 אירוחינם
*כרטיס חופשי יומי לכל קפריסין עולה 15 אירו.

את המחירון המעודכן תוכלו למצוא כאן.

שירות לקוחות ומודיעין

טלפון
357-24-643493+

כתובת דוא"ל
info@intercity-buses.com

אתר אינטרנט
https://intercity-buses.com/en

שאלות נפוצות

איך משלמים על נסיעה באוטובוס?

התשלום מתבצע במזומן (מטבעות או שטרות קטנים) ישירות לנהג בעת העליה לאוטובוס. במידה ורכשתם כרטיס יומי, יש להציג אותו בכל נסיעה.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה עם אחרים!

כל הזכויות שמורות © פאפוס פורטל 2023